| sey1994 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar prima masina. Ma intereseaza un consum mic, motor bun, taxa de inmatriculare mica. Se incadreaza cerintelor mele: http://olx.ro/oferta/vand-audi-a4-b6-ID4nPCa.html?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul ala e asa si asa. Nu e rau, dar sunt vechi, complicate si obosite de acum, ai parte de defecte. Plus ca ai un impozit imens, si o taxa de inmatriculare (timbru de mediu) de asemenea.
Daca iti iei unul 1.9 TDI e mai bine, e un motor mai rezistent, suficient de puternic, iar taxa e cel mult vreo 800e. In functie de anul de fabricatie si de norma de poluare, ai putea sa dai si sub 500e pe timbru.
A4 insa e o masina costisitoare la intretinere, din cauza suspensiei pe multe brate, si a servisarii complicate. Ca sa umbli la motor, trebuie sa dai jos intai tot botul masinii (bara, radiatoare, masca). N-ai loc sa arunci un ac sub capota unui Audi, desi sunt aceleasi motoare ca si pe VW Golf, unde nu trebuie sa demontezi nimic, schimbi si kitul de distributie ridicand doar capota.

1 răspuns:
| Robi1444 a răspuns:

Nu recomand.