| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa pornesc caldura la masina si imi ventileaza cu aer rece…Daca vreau sa pornesc aerul rece, imi baga caldura. Aveti idee ce e in neregula cu masina mea? Seat Ibiza

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Poate gresesti tu cind actionezi comenzile... Din moment ce poti sa si incalzesti sa si racesti, este in regula.Decit sa mai dai bani la service, actioneaza-le pur si simplu invers...

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

De ce nu o duci la un service, undeva? Ei iti pot explica mult mai bine si iti rezolva si problema.

| pitzy a răspuns:

Probabil din caura instalatiei de comanda a coloanei de aer

| mihaiy a răspuns:

Sunt inversate contactele la clima