| Didddddddy a întrebat:

Vreau sa radiez o masina, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Radierea din circulaţie a maşinii

Aceasta nu se mai efectuează în cazul vânzării/schimbării proprietarului decât în cazul casării, furtului, exportului sau retragerii definitive din circulaţie dacă se face dovada cu acte a parcării respectivei maşini intr-un spatiu adecvat.

Acte necesare pentru radierea din circulatie:

Cerere de radiere;
Documentul care dovedeşte motivul radierii (dovada dezmembrarii la REMAT/documentul care atesta exportul vehiculului);
Fişa de înmatriculare;
Certificatul fiscal;
Certificatul de radiere completat în trei exemplare;
C.I copie şi original;
Numerele masinii;
Talonul in original;
CIV-ul masinii in original si copie.

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Pai cauti anunturi pe net, stalpi, si te ajuta ei. ba chiar iti ofera si niste bani