| alx4593 a întrebat:

Vreau si eu sa adauc la sistemul meu audio clasic de la un ford, un subufer de la un sistem home cinema foarte bun, si vreau sa ma ajutati daca se poate, sa fac legatura nu stiu nu prea ma pricep la electronica, daca am nevoie d statie sau nu stiu, mersi mult funda

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este de la un home cinema clar ai nevoie de statie dar nu te baga tu fiindca 100% o scurtcircuitezi daca nu stii cu precizie de ceas elvetian ce faci. Trebuie si condensatori, si stabilizatori de tensiune, si o siguranta daca este de la un home cinema fiindca altfel clar se arde in mai putin de 3 ore de functionare fara sa il legi cu condensatori si mai ales siguranta si stabilizatorul de tenisiune!

5 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Banuiesc ca este un subwoofer pasiv, adica fara amplificator interior.In cazul acesta se poate lega la instalatia existenta printr-un filtru pentru sub.

| RANGE a răspuns:

Pai mai elecricienilor subwooferul ala re 220 volti cum puteti spune daca se arde sau daca merge

| lulucel a răspuns:

Home cinema are sigur amplificarea lui, dar iti trebuie un invertor de curent, da mai degraba apeleaza la un electrician bun...sa nu te trezesti ca iti ia foc masina in mers!

| flavyusR a răspuns:

Nu se poate,daca pui mai un subufer la sistem s-ar putea sa-l arzii, deinde cati wati are subufaru si cat duce sistemu, eu te-as sfatui sa nu mai pui si subuferu.

| ionutdj a răspuns:

Hm nu prea as fi de acord cu ceia ce vrei sa faci.sati explic dc.e cam mult de scris. dar dc nu stringi tu niste banisori.cum ar fi700de lei ati ei un subwoofer cu amplif. un condensator niste cablaze te duci la eloctro auto ti le leaga si. gata. bine cu tot cem zis eu trece de 700lei...dar merita. dac esti amator de muzicaa in masina. ati pot lasa un id si vb pe mes. si ati zic eu ce sa faci.sa ai muzicaa in masina sati tremure plamani in tine.winkinghee hee