| Marii a întrebat:

Am inceput sa ma epilez pe maini (mare greseala) cu ceara de unica folosinta la salon, dar cateodata nu am timp sa ajung, ce ar mai fi recomandat pentru epilarea pe maini acasa?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu mergeam cel putin odata pe luna la salon sa ma epilez pe maini cu ceara, recent am incercat si cu aparatul Braun si am reusit. Pielea s-a obisnuit, si acum suport mai usor durerea. Poti sa te faci si acasa, dar cu ceara e mai complicat sa te faci singura, iar pentru inceput te sfatuiesc sa continui sa mergi la salon.

11 răspunsuri:
| prettyodd a răspuns:

Benzi cu ceara rece. E dureros totusi. puppy dog eyes

| Farcas a răspuns:

Foarte rau ai facut! Pai nu prea ai ce face acasa.cu lama sau crema depilatoare nici o sansa ca iti va creste triplu.Solutia ar fi sa mergi la salon daca ai facut pasul acesta.Sau poti incerca sati cumperi ceara din magazin.Cu care te poti face acasa. Dar nu e asa buna, si e cam dureroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Aplică metoda de la salon și acasă.
Cumperi ceară caldă dar poți folosi și pe cea rece, este la îndemână.
Veet.
Pa, pa.

| Mya a răspuns:

Poti incerca ceara rece big grin dureroasa intr-adevar! Pt cealalta avand nevoie de un incalzitor care costa in jur de 300 lei.Nu-ti recomand sa te faci cu aparatul de ras/crema depilatoare; iti va creste repede si aspru. Iar cu aparatul electric se face incet...si e la fel de dureros ca si cu ceara! Acum nu vei avea de ales, va trebui sa te faci mereu si pe parcurs nu te va mai durea asa, asta daca nu lasi parul sa creasca mult.

| ka2 a răspuns:

Poti sa-ti iei aparat de incalzit ceara, cartus de ceara si benzile respective. Gasesti si pe www.cosmeticsbeautyhair.ro

| borsec a răspuns:

Foarte bine ai facut parul pe maini in abundenta este inestetic, te poti face cu depilatorul, cu ceara calda sau rece, exclus lama de ras.

| Adelaide a răspuns:

Ce o fi in capul vostr
u fetelor de va apucat epilatul pe maini?
eu nu sunt de acord cu asa ceva peste cativa ani cand nu va veti mai putea face voi singure sau nu mai aveti timp sa vva duceti la salon o sa vedeti voi ca va creste mai des si mai negru eu una nu sunt de acord am sa ma fac doar atunci cand am sa fiu mireasa pe maini

| Mya a răspuns:

@maria: rolling on the floor "doar atunci cand am sa fiu mireasa", daca te vei face atunci, va fi nevoie sa te faci mereu! asta doar daca nu ai de gand sa-ti faci o epilare definitivahee hee dar daca tot consideri ca este nevoie sa te epilezi pe maini, de ce trebuie sa astepti pana la ziua respectiva? smug si pana la urma esti "pro" sau contra"? ca pe mine m-ai bagat in ceata! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu aparatul, dar doare rau. u de abia daca imi fac curaj de fiecare data cand incep. Daca e cald afara se irita si faci cosuri. Sfatul meu, sa mergi la salon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca parul este inestetic, merita sa te epilezi, dar numai cu ceara, nu cu lama sau cu epilator. Evita ruperea firului.Si eu ma epilez pe brate, dar numai vara. Iarna creste normal si nu este mai des sau mai aspru.Foloseste ulei pentru bebe.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelaide, daca ai parul negru si mana alba, normal ca te faci. dar poate tu esti neingrijita.