| anonim_4396 a întrebat:

am auzit ca apa oxigenata schimba culoarea parului! happy Am o piele fooooarte sensibila(pe maini) si nu pot sa ma epilez cu ceara sau epilator.Cat despre crema tot asa ma irit. M-am gandit ca cea mai eficienta solutie ar fi sa imi fac parul blond pe maini big grin.Nu am mai facut asta niciodata deci am nevoie de sfaturi happy doar ce am auzit de la o prietena este sa folosesc apa oxigenata de 12% si sa pun putin amoniu sa capete o culoare aurie.Nu vreau vopsea sau alte chestii doar sfaturi despre cum sa folosesc apa oxigenata si de cat sa fie de 9% si nu de 12% ca am pielea foarte sensibila? Sa nu mai pun amoniu ca am firul de par saten inchis si poate nu il face chiar alb? In cat timp ii pot reda culoarea aurie? Astept raspunsuri! :*

2 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Te-ai epilat de mai multe ori si tot te-ai iritat?
Sigur nu te-ai epilat o data, de doua ai vazut ca te-ai iritat si ai renuntat?

Cat despre problema ta... nasoala dilema, nu stiu sa-ti raspund.

| CodrutM a răspuns:

Pai du-te dra...-ga la dermatolog. Daca intr-adevar vrei sa rezolvi problema.