| Hirol a întrebat:

Bună fetele, îmi recomandați și mie o cremă de față care să hidrateze bine? Sau îmi povestiți ce rutină aveți voi? Nu am coșuri cred că am tenul normal

6 răspunsuri:
| Vdiana96 a răspuns:

Poți folosi o crema de la CeraVe! Este foarte buna și hidratanta! Eu folosesc dimineața apa micelara de la nivea, și crema hidratanta de la CeraVe, iar după aplic spf 30 de la altruist, apoi seara gelul de curățare de la CeraVe și crema hidratanta. Eu am tenul mix cu puncte negre

| anonimusf001 a răspuns:

Pentru hidratare este buna crema Doina, sunt de mai multe feluri. Poți sa folosești cea clasica cu lapte nutritiv, vitaminizant (vit A și F) sau cu emulsie din castravete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește CeraVe

| ValentinGabi a răspuns:

Pentru hidratare îți recomand un castravete tăiat felii si pus pe față, sunt foarte buni am înțeles

| Ofiintă a răspuns:

Rutina mea se referă la o curățare a tenului cu un gel de curățare, momentan il folosesc pe cel de la cerave pentru ten normal-gras. Pe lângă un gel de curățare mai folosesc și un exfoliant.
Cât despre hidratare, dacă ai un ten normal, nu cred că este dificil să găsești o cremă potrivită.
Sunt multe pe piață, bănuiesc că vrei si ceva accesibil ca preț.
Poti incerca de la cerave, la roche posay hydreane lejere, la roche posay toleriane sensitive.

| Adry05 a răspuns:

Ten gras cu tendință acneică
dimineața : spălare cu gel de curățare Cerave/Avene
dacă ies din casă SPF 50
dacă nu ies, o zi niacinamide, o zi acid hialuronic ambele aplicate după 2-3 sprayuri de apă termală Avene
seara
apă micelară
gel de curățare
în unele seri (2-3 pe săptămână) mască cu acid salicilic de la the ordinary
cremă hidratantă ivatherm
Sau dacă nu-mi simt tenul uscat sau am introdus crema hidratantă în timpul zilei aplic Skinoren că am niște semne de la coșuri și îl las toată noaptea