| Simar56 a întrebat:

Bună TPU! Care este diferența dintre tratamentul cu keratină pentru păr și tratamentul botox pentru păr? Care este mai eficient și câte luni durează efectul? Funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce zice Google, TLDR: Keratina se foloseste de obicei la parul mai sanatos, pentru indreptarea parului si mentinerea lui, este mai invaziva din cauza compusilor chimici, are multe contraindicatii, efectul dureaza mai mult.
Botox-ul(este doar numele tratamentului) poate fi folosit la parul foarte deteriorat, vopsit, cu bucle, reface parul deteriorat, dar efectul dureaza mai putin, prin comparatie.
https://idress-ro.techinfus.com/volosi/botoks/ili-keratin/
Asta daca nu raspunde cineva care a are experienta cum ambele tratamente.