| Rania1202 a întrebat:

vreau sa incerc noul Polygel cu forme, singurul lucru care nu-mi convine este ca din aceste forme poti obtine decat forma patrata.
Daca pilesc polygelul sa-l aduc de la forma patrata la forma migdala si dupa aceea aplic gel colorat va mai prinde, va mai face aderenta?
Daca Polygelul este pilit se va desprinde gelul colorat, va prinde aer, va cadea?
Sa pilesc polygelul dupa ce termin unghia, dupa straturile colorate si inainte de finish?
Cum sa fac...Am nevoie de un sfat...
Vreau sa-l aduc la forma migdala dupa care sa aplic 2 straturi de gel colorat, 1 de gel transparent, dupa care nivelez cu freza si dau cu top.Este bine asa? Nu vreau sa-mi cada gelul colorat...
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Poti sa i dai ce forma vrei tu cand il pui pe forma si dupa pe unghie, după poti sa l pilesti ca sa faci forma si mai ok, la fel ca gelul normal. De abia dupa dai cu culoare si top coat. Dacă mai ai nedumeriri recomand sa te uiti la tutoriale pe Youtube, în engleza. Străinii sunt mult mai pricepuți în a explica si a filma fata de romani rolling on the floor)