| Kitty a întrebat:

Ce ati alege intre inel, cercei, lantisor si bratara? argint sau aur?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde pentru ce ocazie! sa il daruiesti? sau sa il primesti cadoul respectiv? E vorba de un cadou sau sau un accesoriu pe care vrei sa il porti cu o anumita ocazie? Nu ai dat prea multe detalii, dar iti spun ce stiu eu! Inelul intotdeauna e cel mai frumos si cel mai indicat cadou de la iubitul tau(preferabil de aur)...lantisorul si cerceii se dau cadou de catre parinti sau la botez de catre nasi! intre prieteni ramane bratara! AURUL e valoros, dar prea mult dezgusta! ARGINTUL e mai la indemana si te fereste de vraji si spirite rele!

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bratara. argint happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercei de argin in nici un caz aur imi pare destul de demodat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerceii din aur bineinteles...gasesti unii deosebiti aici www.dordefin.ro/cercei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argint pentru ca este mai tineresc si ar trebui sa iei un lantisor cu un pandantiv din cristal pe culoarea ei preferata un asemenea lantisor te va costa in jur de 50lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detoate dar sa fie aur