| Jojoyo1 a întrebat:

Ce deodorant bun imi pot lua ca sa nu mai transpir?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Transpirația este din interior. Deodorantul este contra mirosului transpirație, nu contra ei.

| aXy99 a răspuns:

Iti poti lua un antiperspirant pentru a nu mai transpira.
Deodorantul doar anuleaza mirosul descompunand unele bacterii.

| Sofer a răspuns:

Nu ai ce face. Daca depui efort sau alergi si obosesti putin transpiri. Poti incerca un parfum si e foarte ok si miros fain.

| Andreeush a răspuns:

Deodorantele de la nivea sunt destul de bune.

| Sunshine123 a răspuns:

Iti recomand deodorantele Borotalco, care contin pudra de talc, eficienta in stoparea transpiratiei. Daca nici acest deodorant nu te ajuta, cauta in farmacii produsul Transpiblock.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e vorba numai de deodorant, rade te la subbraț sa nu ai păr ca ala miroase in combinatie cu transpiratia si indiferent daca esti fata sau baiat părul la subrat arata urît. Si după ce te razi la sub brat dai cu deodorant daca esti băiat incearca cele de la Gillette deo de subbraț.

| biancaebar a răspuns:

Perspirex. Il aplici noaptea inainte de a dormi, si dimineata urmatoare te speli ca de obicei si iti aplici deodorantul tau normal ( optional). Nu vei transpira in vreo 4-5 zile si dupa aia il reaplici mereu noaptea pe pielea uscata. nu il aplica dupa ce te epilezi ustura foarte tare!

Eu transpiram foarte mult si a fost unicul lucru care functioneaza happy