| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sampon dermatologic?

4 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Probabil este un tip de sampon prescris de doctorul dermatologic, care bineinteles e special facut pentru ingrijirea pielii sau a protectiei ei, probabil pentru cei cu pielea foarte sensibila sau cu anumite afectiuni...

cristian
| cristian a răspuns:

Este vorba despre un sampon medicinal care este testat dermatologic si care nu-ti modifica PH-ul pielii scalpului.

| sufletel13 a răspuns:

Pai derma este stratul pielii d la suprafata deci... sampon pentru pielelaughingprobabil a capului

| gaby_6466 a răspuns:

Din cite stiu eu inseamna sampon pentru pielea capului daca este afectata adica daca cineva aluat vreo boala de la altcineva[sa pieptenat cu un pieptene de la cineva care avea vreo boala]acest sampon e un tratament