| alina_ioana a întrebat:

Cum pot indeparta petele de vopsea de par de pe pielea mea?

12 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Cu apa si sapun happy si daca nu, se duc in timp...

| vio a răspuns:

Scrum de tigara...solutie de permanent...

| leluc a răspuns:

Scrum de tigara, demachiant

| ioanaa a răspuns:

Incerci cu demachiant, daca nu merge poti sa te dai cu lamaie sau putin scrum de tigara. Dar sa nu incerci si cu lamaia si cu scrumul intr-un interval de timp mic, s-ar putea sa te iriti, in incercarea de a scoate petele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se indeparteaza vopseaua de par de pe piele?
Cand vopsiti parul altcuiva, mainile voastre se pot pata. Apoi, pielea fetei sau urechilor poate fi manjita din greseala in timpul procesului. Eliminarea vopselei de pe piele se efectueaza urmand pasii de mai jos:
Metoda 1
Inmuiati o bucata de panza in lapte si curatati pielea patata.
Metoda 2
Pasta de dinti alba este o alta optiune pentru a va curata pielea. Totusi, daca aveti pielea sensibila, nu o folositi. Nu utilizati pastele de dinti gel pentru ca nu vor avea efect.
Metoda 3
Sapunurile anti-bacteriene va pot ajuta sa eliminati petele de vopsea de pe piele. Dupa ce va spalati cu sapun, este esential sa va hidratati pielea.
Metoda 4
Se mai poate folosi ulei pentru bebelusi, dar acesta trebuie lasat peste noapte.

AM GASIT UNDEVA PE O PAGINA DE NET. POATE MEGE

| Dydyka_Dya_1989 a răspuns:

Din pura intamplare am descoperit ca vopseaua se duce de pe piele foarte usor ca si cand te-ai demachia doar cu un produs de curatat tenul pe care il gasiti in magazinele DM ...de la Balea...foarte usor se duce

| Nebuna_Zuzuliki_Zuza_1988 a răspuns:

Eu sincer am dat cu un buretel de vase cu partea aspra si cu pur de vase si s-a luat foarte bine, incercati si voi la mine a mers big grin big grin

| Podaru_Gina_1992 a răspuns:

Cu un disc demachiant imbibat in spirt

| Neagu_Mihaela_1961 a răspuns:

? sapun

| Iolanda_Daniela_Vaida_1983 a răspuns:

Cu solutie de permanent....foarte putin punem pe un disc demachiant si stergem cu foarte mare atentie....este o solutie foarte buna de a indeparta vopseaua de par mai ales fiind negru sau roscat

| Marin_Ana-Maria_1978 a răspuns:

Poti incerca cu srum de tigare dar e cam dificil, in functie de pata, sau cu oxidant.Dar mai bine inainte sa te vopsesti aplica pe conturul parului si pe urechi unguent sau crema de galbenele.COSTA 3 LEI la Plafar sau in orice farmacie, daca nu poti folosi orice gen de crema de fata...Succes!

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite aici cateva sfaturi utile -> http://www.fetelestiu.ro/......-pe-piele/