| ralluca15lp a întrebat:

Cum pot scoate petele de vopsea de pe haine?

6 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Nu poti.

| katy a răspuns:

Incearca cu diluant

evenso
| evenso a răspuns:

Cu benzina.

| DayByDay a răspuns:

Petele de vopsea pot fi îndepărtate uşor, imediat după producerea lor. Pentru aceasta, porţiunea de material pătat se va aşeza peste un şervet îndoit în 2-3 şi se freacă cu un petec din acelaşi material înmuiat în terebentină sau petrol.
în cazul că pata este mai veche şi uscată, poate fi înlăturată aplicand peste ea un strat de unt sau altă grăsime care se poate întinde cu lama unui cuţit. Se lasă să acţioneze cea 15-20 minute, timp după care se îndepărtează grăsimea. Dacă pata nu a dispărut se repetă operaţia din nou, iar în final se freacă cu neofalină sau esenţă de terebentină şi pudră de talc.

Read more: http://articole.famouswhy.ro/cum_scapam_de_pete/#ixzz1rNZW54On

| ralluca15lp explică:

Chiar merge?

| ralluca15lp explică:

Am incercat cu diluant si nu merge...