| croissant a întrebat:

Doamnelor si domnisoarelor voi ce sampon pentru par folositi si de ce? Multumesc

8 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Head and shoulders, mereu mi-au placut si chiar imi face parul sa arate intr-un mod placut si sa miroasa frumos.

| IonuţR1995 a răspuns:

Eu ca barbat folosesc "Head & shoulders", dar fetelor le recomand "Le petit marseillais", deoarece isi pot alege pentru tipul lor de par.

Mult succes!

| ElenaSt2011 a răspuns:

Eu folosesc sampon Head&shoulders anti dandruff, pentru ca este contra matretii.

In cazul in care samponul nu te multumeste si ai probleme cu matreata, poti cauta pe internet tatamente naturiste. Eu am auzit ca frecarea scalpului cu ceai de rozmarin ajuta.

| Ana9999 a răspuns:

Head & Shoulders, am incercat o groaza de sampoane de la alte firme pana acum si imi faceau parul foarte moale, insa mai mult de o spalare nu puteam sa le folosesc pentru ca ma umpleam de matreata, asa ca acesta a ramas singurul cu care ma inteleg.

| CarmenElenaa a răspuns:

Clear pentru ca imi face parul sa nu mai aiba cojite
Schwarzkopf cu keratina imi face parul sa nu mai fie uscat si il lasa foarte moale

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Nectar of Nature de la Les Cosmetiques Design Paris, se gaseste in Carreffour si sunt foarte multumita de el. Nu imi cade parul si e matasos.

| Duchess a răspuns:

Gerovital plant anticadere, pentru ca imi indeseste parul si nu imi mai cade. E foarte bun

| Miss2terious a răspuns:

Eu folosesc un sampon de la Farmec din gama Arganplus pentru ca el contine ulei de argan si de masline ceea ce parului meu ii face foarte bine(PS se gaseste in magazine un duo ce contine acest sampon si o masca).In plus, acest sampon este pentru mai multe tipuri de par si are un miros genial.