| vasy24 a întrebat:

Dupa cati ani dispar cosurile ...la voi dupa cati ani au disparut?

5 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Eu nu am si nici nu prea am avut cosuri, doar cateva care imi dispar oricum in doua-trei zile.

| Iony_5207 a răspuns:

Cosurile apar in perioada pubertatii. Dupa aceasta perioada, vor disparea, dar nu de tot!
Cu toate acestea, poti folosi lotiuni impotriva cosurilor. Eu spre exemplu ma dau dimineata si seara cu Doina-formula 2 (http://www.cosmeticreviews.ro/index.php?go=review&id=1266) si cu lotiunea de la ElmiPlant-Lotiune Tonica Revigoranta Ten Normal si Mixt ( http://www.mamanatura.ro/......-p10027227 ). P. S.:Le aplici pe fata cu ajutorul unui buretel demachiant! :)

| danny99 a răspuns:

Depinde de corpul tau. sunt unele persoane la care nu le dispare niciodata. dar in general ar trebui sa dispara in jurul varstei de 19 ani sau cand ajungi la maturitate. la alte persoane dispar dupa ce isi incep viata sexuala. oricum acneea se datoreaza hormonilor.
http://www.beautyface.ro/afectiuni/Acnee/

| NinaY a răspuns:

Cred ca. in jur de 20 si 5 de ani. ceva de genul, ar trebui sa scapi de tot happy
Succes.
Sper ca te'am ajutat happy
Te pup, ai grija de tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte. Unele scapa chiar din timpul adolescentei, inainte de a deveni majori, iar altii pot scapa chiar dupa 19 ani.In cazul meu nu au disparut inca(nu am trecut inca de perioada adolescentei), dar le tin sub control cu Zineryt.Folosit corect da rezultate foarte bune, chiar daca este folosit cu intreruperi.Il poti incerca si tu(daca nu ai facut-o pana acum), dar numai dupa un control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).