| ImAnonymous a întrebat:

Vreau sa cumpar un lantisor placat cu aur. Si voiam sa intreb daca este acelasi lucru ca si aurul, sau daca are jumatatea rezistentei, sa nu caneasca, sau altceva. merita?

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Nu este acelasi lucru nici ca rezistenta la oxidare dar nici ca valoare dar atata timp cat nu i se duce stratul de aur cu care este placat/suflat poate sa fie ca si cand ar fi de aur. Am vazut la Mark and Spencer seturi placate cu aur sau on line aici http://bit.ly/coliereplacateaur