| Andya a întrebat:

Heiihappy
Cum pot sa imprim o imagine pe un tricou?happy

Răspuns Câştigător
| RayTsu a răspuns:

Pai iti iei un tricou simplu (fara model sau imprimeu), iti cauti pe net o imagine care iti place, o printezi pe hartie speciala de transfer(gasesti la librarii), pui imaginea cu fata pe tricou si o calci.:*
Funda? kiss

13 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Mergi la un salon care se ocupa cu personalizarea tricourilor

| CuppiDoon a răspuns:

O solutie "efemera" ar fi imprimantele alea destepte, dar dupa primul spalat.

In general tricourile bune se realizeaza prin imprimare cu ajutorul unor aparate speciale.
Se creaza matrita ce poate avea mai multe culori.
pentru fiecare culoare trebuie o sita (gravura)

Cu cat mai multe site, cu atat mai mult costa...

Am invatat asata de la magazinul din pasajul de la P-ta Universitatii.

Candva doream sa facem tricouri cu Softnews, si inca nu am am renuntat la gandul asta...
Daca faci multe tricouri, mai bine vorbesti cu o falrica de confectii si isi coase misto ceea ce ai nevoie
E mai durabil si poate chiar mai ieftin.

Sau

imprimi "in oglinda" pe hartia speciala numita "de transfer" cu o imprimanta inkjet normala. Apoi, foaia aia o "calci" cu fierul de calcat sau ai o presa termica speciala...

| monica2201 a răspuns:

Daca vrei sa iti faci un tricou personalizat poti sa te duci in mall. Acolo sunt magazine unde poti sa iti faci tricouri cu poze sau scris. Calendare cu pozele dorite de tine. Mai multe happy

Si nu numai in mall. Se mai gasesc si in oras.winking

| ZEU93 a răspuns:

Exista locuri specializate pentru astfel de chestii incearca sa cauti, daca esti din bucuresti in sector 2 cu tramvaiu 21 urmatoarea statie dupa Kaufland gasesti un loc specializat big grin si costa in jur de 15 lei cred big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui imaginea dorita pe un CD, te duci cu un tricou gol la un magazin specializat in astfel de misiuni ( nu mai stiu exact cum se numeste magazinu` ) dai o suma de bani si ti-o imprima happy!
Funda?

| lorena283 a răspuns:

Pai du-te cu poza respectiva la magazinele speciale pentru asa ceva in mall big grin FUNDA?

| dolce_6727 a răspuns:

Pui tricoul in imprimanta.:p

| Auraa_6217 a răspuns:

Fie te duci la un magazin specializat (te va costa 20-30 de lei), fie (daca este pe o coala speciala) calci cu fierul de calcat imaginea pe tricou in locul in care vrei sa o imprimi. Sper ca te-am ajutat.:* Funda?

| Flory_2183 a răspuns:

La o firma de publicitate de la tine din oras sau mai fac si unele agentii foto. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o imprimanta anumea speciala care iti imprima si pe tricou si pe perna, pe orice material. E ca si cum ti-ai face tatuaj pe piele.

| mihuuuu a răspuns:

Du-te la Mall daca vrei sa-ti faci un tricou personalizat.

Răspuns utilizator avertizat
| Moraru_Olivia_1986 a răspuns:

Faci comanda la tricourisimple.ro. Acolo gasesti multe modele si culori de tricouri.