| Neagu_Miruna_1973 a întrebat:

Hey
Cum pot face haine pentru papusi ( haine mai moderne)?
big grin Dau funda!
:*

Răspuns Câştigător
| dodicuta a răspuns:

Iei o bucata de panza sau o haina mai veche, o impaturesti in 2 si faci cu un marker conturul unei rochite.Tai cele doua parti si le cosi impreuna. Pori sa pictezi materialul, sa ii cosi niste modele cu ce vrei tu, chiar si cu niste floricele, pui nasturi, lipesti pe ea hartie colorata... ce vrei tu! trebuie sa fii creativa.
Daca ai si un fermoar sau un hanorac vechi, tai in asa fel incat sa ai o bucata de material - fermoar - bucata de material si cosi cele doua capete.
La haine poti pune si elastic
P.S. eu cand eram mica faceam haine din servetele si le prindeam cu clame.

1 răspuns:
| kidy00 a răspuns:

Poti cumpara material, sau de la hainele tale, care nu-ti mai trebuiesc. happy Poti cauta pe net clipuri.