| Corina23_4012 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa-mi ia niste haine mai moderne, nu "bluze roz cu fluturasi"?

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Discuta cu ea si spune-i ca ai crescut, nu mai esti acelasi copil. Nici ea la varsta ta nu mai vroia aceleasi haine. Sau spune-i ca vrei sa incerci un alt stil, ca ai vazut la o prietena bluza asta si ti-a recomandat-o pentru ca...Mai fa niste treburi prin casa, o sa vada ca pentru acele haine, chiar ai spalat vasele! sau ceva de genul asta.Incearca sa-i faci pe plac si s-o conving, vorbind deschis ca traim in alta era, si veri sa te adaptezi in lumea aceasta.

8 răspunsuri:
| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Pai daca o rogi foarte mult, insistent o vei convinge si ea va realiza ca nu mai esti asa mica! Plus ca ai putea sa mergi singura la cumparaturi!winking

| dana_7769 a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu ea.Sa ii explici ca nu mai esti la varsta la care poti purta bluze roz cu fluturasi.Dai exempulsadprietene,amice, verisoare, cunostinte)care sunt de aceiasi varsta cu tine si care nu mai poarta bluze roz cu fluturasi...Bafta...happy

| Roxett a răspuns:

Pai mergi cu ea la cumparaturi si ia-ti tu ce vrei si explica-i ca toate fetele de varsta ta poarta haine din astea. Spune-i ca nu-ti mai plac hainele pe care le purtai inainte si vrei sa-ti schimbi stilul pentru ca ai crescut si nu ti se mai potrivesc cele vechi.

| rZv995 a răspuns:

Spune-i cu adevarat cea ce simnti!
Adica nu mai vrei haine cu "bluze roz cu fluturasi" esti prea mare pentru acele haine!
Si parerea mea este sa iei u bani si sa iti cumperi ce vrei u!
Ca sa ii dovedesti ca esti mare si nu mai esti fetita mamei!

| candora a răspuns:

Demonstreaza-i ca ai crescut, comporta-te mai matur, mai fa si putina treaba, arata-i ca nu este nimic iesit din comun la acele haine, doar ca iti shimba putin imagineawinking

| DoctorulLove a răspuns:

Pai ar fi simplu, cauta ceva ce iti place tie la acelasi pret, sa iti placa si tie dar si mamei tale.

| HappyPebbles a răspuns:

Nu e asa de greu.Mama ta probabil are alte gusturi decat tine si i se par dragute hainele pe care ti le cumpara. Vorbeste cu ea si explica-i, chiar arata-i haine care iti plac si sunt sigura ca va intelege.

| TheRealAnoyingOrange a răspuns:

Aaaa mda vechea problema pai spune-i si tu ca nu mai esti de hainele alea sau ca nu'ti place iar daca tu vezi ceva ce-ti place iar ei nu spune-i asa :pai mama asta se asorteaza cu... si miar prinde bine pe afara sau pe la joaca prin club pe bicicleta laughing si ca mie imi place asa mult... uite ce bine imi sta cu asta iar cu bluza roz cu fluturasi hm nu ma prinde bine rozul