| ClassyAndSassy a întrebat:

Imi puteti spune doua lucruri?
1.Care vor fi cuplurile de la final in Violetta?
2.Ce se va intampla la final in Violetta?
Violetta de la Disney Channel.

48 răspunsuri:
| RenyMss a răspuns:

Buna!
1. Cred ca in Violetta (sezonul 1) la final, ea nu este cu nimeni, probabil pentru ca va pleca din nu stiu ce motiv.
2. Dar in Violetta 2 se intoarce si se intalneste cu Leon si devin iar iubiti, dar exista si niste personaje noi care ii cam intrerup: Diego si Lara. Desigur, Leon face nenumarate incercari s-o sarute pe Violetta, dar esuate (din pacate sad ) Dar nu se stie finalul de la Violetta 2, deoarece inca se filmeaza (si stiu asta de pe pagina de Facebook al lui Jorge Blanco (Leon) ) happy

| Crystyna13 a răspuns:

1. La finalul sezonului 1 Violetta nu rămâne nici cu Tomas, nici cu Leon, dar la începutul sezonului 2 Vio mvrea să fie cu Leon pentru că-şi dă seama că-l iubeşte, dar apare Diego care până la urmă îi desparte. Vio va fi cu Diego, iar leon cu Lara. Până aproape de sfârşit când Vio şi Leon îşi dau seama că nu pot sta unul fără altul şi se împacă. Deci cuplurile la finalul sezonului 2 vor fi : Leon şi Vio; Naty şi Maxi; Marco şi Francesca; Matias şi poliţista (nu ştiu cum o cheamă); Olga şi Ramalo; Ludmila şi Federico (nu-i oficial)...
2. la finalul sezonului 2, Vio e foarte tristă din cauză că s-a îndepărtat aşa de mult de tatăl ei, dar cu ajutorul lui leon, Vio şi tatăl ei se vor reuni cântând o melodie în spectacolul de la sfârşitul anului, o melodie în care o parte e scrisă de Maria (mama Violettei), o parte de tatăl Violettei şi o parte de Vio. Iar la terminarea show-ului Vio şi leon se sărută. Adică în ultimul episodu cam toţi se sărută (cuplurile pe care ţi le-am spus mai sus, mai puţin Fede şi ludmi care se sărută printre ultimele episoade).

| Rebeka123 a răspuns:

Buna! Cuplurile vor fi: Violetta cu Tomas doar pana cand pleaca in Spania; Leon singur; Ludmila singura; Maxi cu Nati; Angie cu German; Braco cu Mara; Camilla cu Brodway; Jade singura; in sezonul2 Maxi se saruta cu Cami; vine inca o profa sau nu stiu cine dar femeia aceea va fi cu Pablo ...nu stiu mai departe

FUNDA!

| nicol1998 a răspuns:

Leon va ramane la final cu vio German cu Jade Fran cu Marco Camila cu Broduiei

| 1FanVioletta a răspuns:

In sezonul 1.
Violetta -singura
Leon-singur
Tomas-singur dar pleaca in Spania
Ludmila - cu nimeni etc.
In Sezonul 2
Violetta -Diego dar in inima ei il iubeste pe Leon
Leon - Lara dar ii va sune adevarul aceste sunt cuvintele lui, Violetta vreau sa fiu cu tine mereu
LUDMILA-SINGURA DAR REAPARE FEDERICO SI LUDMILA SE INDRAGOSTESTE DE EL
FRANCESCA -CU MARCO UN BAIAT IDEAL PENTRU EA
CAMILA -LA INCEPUT CU BRODWEY DAR LA FINAL CU MAXI
DACA TE INTERESEAZA VA FII CHIAR PESTE SEZONUL 7 IN ACEST SEZON[adica 7 SE CASATORESTE CU LEON

| Ionut_Nica_1990 a răspuns:

Unde pot urmari sezonul 2

In sezonul 2 din Violetta, cuplurile vor fii:

La inceput, cand Vilu se cearta cu Leon (nu stiu pe ce principiu ca nu inteleg spaniola inca) Violetta pana prin episoadele 60 sau 70 este cu Diego. Nu am inteles cu ce o minte Diego pe Vio, dar oricum, ea afla ca acesta o minte si se supara, se desparte de el si ramane cu Leon pana la final.
Multe lucruri si scantei se intampla intre toate cuplurile!

PERSONAJELE CARE AU FOST IN SEZ 1 SI NU SUNT IN SEZ 2:
sez2
Marco - iubitul Francescai
Lara - fata mecanica a lui Leon de la motocros.
Diego - foarte tubeist si mort dupa Violetta.
Esmeralda - este pusa de Jade si Matias sa o interpreteze pe Maria ca German sa se indragosteasca de ea, apoi sa il paraseasca ca ei (Jade si Matias) sa il recucereasca pe German.
Amber - fata Esmeraldei

CUPLURILE DIN SEZ2 SUNT:
Maxi si Naty
Francesca si Marco
Violetta si Leon
Ludmila si Federico

La final se dovedeste ca Diego este fiul lui Gregorio. La spectacolul de fina Violetta si Leon se saruta si raman impreuna!

SFARSIT! happy

Sper ca te-am ajutat! :*

| rebecusca a răspuns (pentru AppleWhite):

Pai,Diego,probabil chemat de Ludmila(se cunosc de cand erau mici), impreuna cu Ludmila vor s-o dea afara pe Violetta de la studio. Leon afla devreme planul lor, dar Violetta nu-l crede.Totusi,in episodul 75, Violetta ii aude pe Leon si Fran vorbind, si dupa ce ei pleaca din camera, ia telefonul lui Leon si vede dovada planului lui Diego si al Ludmilei.
Intr-un video am vazut ca Diego ii spune ca o iubeste pe Violetta iar dupa ce discuta cu Violetta despre,, tradarea''lui, Diego plange.Deci,la inceput o vede ca o prada usoara, dar pe parcurs se indragosteste de ea
Si, dupa ce afla de planul lor, Federico se desparte du Ludmila iar Ludmi si Diego se saruta(cred)

| Tudor_Maia_1977 a răspuns:

Violetta si leon; lara si diego
violetta se saruta cu leon in ultimul episod din violetta2 stiu pentru ca martina[violetta] este fata mea si are17ani si aer o sora pe nume bianca si ia are 8 ani

| irina66 a răspuns:

1.violetta nu va ramane cu niciunul, naty va ramane cu maxi, camila ramane cu brodway
Al doilea sezon va fi filmat în Spania. După întoarcerea lui Tomás în Spania, Violetta se întoarce la Leon, dar Diego (un nou personaj) face tot posibilul pentru a-i împiedica. Germán este întotdeauna protector cu Violetta, dar acum este mult mai tolerant. Francesca îl întâlnește pe Marco, care se îndrăgostește de ea. Jade angajează un spion pentru a-i separa pe Angie și Germán. Leon se apuca de motocross și se îndrăgostește de o fată pe nume Lara.Dar pe la sfarsitul sezonului se desparte de ea si se intoarce la Violetta. Diego si Ludmila vor fi impreuna si se vor saruta.

| mediocru a răspuns:

Eu cred ca cuplurile vor fi:Naty si Maxi, dar in Violetta2, Maxi se va saruta cu Cami, Broduey cu Camila, in Violetta primul sezon Francesca si Tomas voor fi impreuna
Va mai anunt daca mai aflu ceva.
Apropo, in Violetta2, Fran va fi cu cineva pe nume Marcos

| Adriana28ioana a răspuns:

In sezonul unu Violetta nu va ramane cu nimeni, iar Tomas pleaca in Spania pentru ca i s-a ivit o oportunitate de a inregistra un album.German se hotaraste sa nu mai plece din Buenos Aires si o lasa pe Violetta sa cante si sa mearga la studio.Naty ramane cu Maxi.
In al doilea sezon violette se impaca cu leon la inceput si apoi se cearta cu el din cauza lui Diego.Pe urma Violetta se imprieteneste cu Diego si apoi vor fi impreuna, dar Diego sta cu Vio doar pentru a o da afara de la studio pentru ca a facut un pact cu Ludmila. Diego pana la urma se indragosteste de Vio, dar ea afla adevarul datorita lui Leon care se despartise de Lara.La sfarsitul sezonului Violetta este cu Leon,Naty cu Maxy,Francesca cu Marco,Olga cu Ramalo, Ludmila cu Federico si Brodwei cu Camila.A si Angie pleaca in Franta, iar Diego afla ca Gregorio este tatal sau.
In sezonul trei Violetta si Leon se despart, apare noi personaje mama Ludmilei, o fata Gery care e indragostita de leon si se alieaza cu Alex care e indragostit de Violetta si amandoi fac tot posibilul ca Vio si Leon sa nu se impace. Dupa ce se despart Violetta impreuna cu Francesca se deghizeaza si se duce le Leon.El se indragosteste de Violetta deghizata si cand afla ca e ea se supara pe ea si trece mult timp pana o iearta, dar nu o sa fie impreuna.Angie se intoarce,Antonio moare,Pablo nu mai lucreaza la studio,Herman se casatoreste cu mama Ludmilei,Marco pleaca la Londra,Naty cu Maxi se cearta, dar se impaca apoi, Francesca este impreuna cu Diego, Violetta renunta de a fi imaginea YUMIX si Ludmila va fi imaginea YUMIX si amare Feipe care se indragosteste de Naty. Leon renunta la studio si cu banda lui semneaza un contract cu o casa de discuri, iar ei face un sow la care participa elevi de la studio, iar la sfarsit violetta canta un solo si Leon se duce cantacu ea si o saruta.Alex cu Gery se saruta si ei.De aici nu mai stiu ce se intampla pentru ca nu se mai filmeata in timpul sarmatorilor.
Sper ca te-am ajutat!