| lovestoryy a întrebat:

Ma dau cu fond de ten(incerc) dar se vede mai urat...incerc sa ascund cosurile. le ascunde, dar in schimb se vede fondul.ramane ca o urma...nu ma dau cu mult fond de ten.cu un strat foarte subtire.si ma dau si cu pudra.stiti cum as putea sa ma dau ca sa apara mai profesional.sa nu se mai vada acele urme? sa para naturalbig grin

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Inainte sa te machiezi foloseste demachiant (intotdeauna) si sa folosesti o crema hidratanta. Dupa ce intra in piele foloseste PRIMER(e cel mai recomandat pentru aspect mat NU de masca). Apoi pentru cosuri poti sa te dai cu concealer apoi fond de ten si pudra. O sa se vada perfect cu acoperire totala si fara aspectul urat de masca. Daca nu le folosesti pe toate macar inainte de fond de ten si pudra foloseste primerulhappy. Sper ca te'am ajutathappy.

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Un ten frumos este o carte de vizita. Orice imperfectiune a tenului poate fi ascunsa sub miracolul din sticluta mica, fondul de ten. http://www.karena.ro/......entru_tine

| alejinxique a răspuns:

Mai rau faci. astupi porii si nu mai respira pielea. Mai bine du-te la un dermatolog. Eu de cand merg nu mai am probleme. si am renuntat la pacostea de fond de ten. daca esti din Oradea lasa mi mesaj privat pe TPU.