| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, am 21 ani si as vrea sa stiu cum sa fac sau… ce sa folosesc pe barba ca sa nu-mi mai creasca in stil de… par pubian. Adica stiu si vad multi barbati cu stilul lor de barba si efectiv nu le creste asa in stil de par pubian. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| existential a răspuns:

La 21 de ani probabil nu ti-au iesit inca toate firele de barba. Poate sa dureze mai multi ani.
Mai sunt niste grupuri pe Facebook, despre efectele minoxidilului aplicat pe barba. Citeste acolo, informeaza-te bine.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"barba ca sa nu-mi mai creasca in stil de… par pubian...Ce as putea face?"

DUPĂ ce crește (chiar și in stil "pubian" cum spui - apropo, n-ai vreun transplant de piele și tu nu știi?) ți-l aranjezi așa cum vezi tu la alții. Inainte de asta n-ai ce

| dinaprilie a răspuns:

Salut, difera de la barbat la barbat in functie de hormoni, minerale si alte "substante" din corp. Esti inca tanar si mai ai de asteptat pana se "uniformizeaza". Keep shaving often! Ps: incearca sa nu mai folosesti aftershave dupa barbierit. Nici macar apa. Doar te stergi cu un prosop dupa si cam atat.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru dinaprilie):

Nu-ti pot da funda, nu stiu de ce.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru sierra1):

E barba mea naturala.

| mgtow a răspuns:

Cf milton keynes? dupa 27 iti creste par pubian la barba

| sierra1 a răspuns (pentru dinaprilie):

~ | dinaprilie> incearca sa nu mai folosesti aftershave dupa barbierit. Nici macar apa. ~

asta e rețeta pentru infecții și iritații?

| dinaprilie a răspuns (pentru sierra1):

Aftershave-ul prin compozitia lui are mult prea multe elemente in el care DA, pentru mine si din cate am observat pentru multi altii duce la infectii si iritatii ale pielei pe motiv ca inchide porii repede. Este pe vazut si facut.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru mgtow):

Nu am inteles aproape nimic frate?

| mgtow a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

A fost o gluma. De la 27 e mult mai des parul la barba o sa vezi

| relian a răspuns:

Nu ai ce face, asta vei fi si dupa multi ani, barba aia o vei avea.Nu ai cei face, ce zic unia is povesti.Te razi si aia e tot.Eu am barba ca la carte dar no las, imi place sa fiu ras nu cu par pe fata laughing cand mi-e lene sa ma rad, si o las cate o saptamana naspa de tot, sta bine dar nu ma simt eu ok.
Alte lucruri is importante in viata asta nu barba.