| SUCALON a întrebat:

Salut!
Se pot schimba ramele de ochelari si sa raman cu aceleasi lentile?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Evident

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur ca da! Pe banii tai poti face orice. Cam nasol este ca nu poti lua rame mai mari. Trebuie sa fie rame egale si de acelasi format sau mai mici. Daca vrei rame mai mari trebuie sa schimbi si lentilele cu altele noi.

| zurick a răspuns:

Nu prea. Nu corespund aceluiași format, la mine nu a mers niciodată așa

| Alexandra2383 a răspuns:

Sigur ca da atata timp cat ramele nu sunt chiar atat de rupte. Mereu mi se intampla sa stric ramele de la ochelari dar lentilele erau okay, asa ca am schimbat doar ramele

| SomerlRoleak a răspuns:

E posibil daca gasesti rama ce se potriveste lentilelor, insa nu stiu daca are sens deoarece lentilele nu sunt atit de scumpe. Mai multi bani de obicei dai pe rama. De as fi in locul tau, initial as alege o rama buna, ulterior la necesitate as comanda lentile noi. Uite aici la Joolar poti gasi o varietate de ochelari de soare (https://joolar.ro/produse/femei/ochelari-de-soare-femei/). Astfel, poti comanda o pereche de lentile intunecate si vei avea doua perechi. Medicii oftalmologi recomanda ca fiecare sa aiba in posesie 2 perechi in caz ca se strica una. Bafta!