| Consumptive a întrebat:

Urgent, va rog! De obicei eu imi fac o masca cu ulei de ricin, albus de ou si lamaie...reteta originala : 1 lingura de ulei de ricin, 1 albus de ou si trei linguri de zeama de lamaie, reteta pe care eu o dublez pentru ca nu imi ajunge cea originala pentru tot parul.
Problema e ca dupa ce am pus tot ce trebuia intr-un bol, am ajuns sa pun uleiul de ricin din care mai aveam doar o lingura(eu sincer chiar am crezut ca imi ajunge).
Acum...cum pot compensa inca o lingura de ulei de ricin, ar merge ulei de masline? Sau nu stiu... o alta reteta care sa contina ingredientele astea?
PS: M-as fi dus sa cumpar, dar la ora asta farmaciile din oras sunt inchise.
DAU FUNDA!
Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Anndrreiiutta a răspuns:

Am o reteta pe care am folosit-o si eu si este foarte buna. Nu este doar pentru cresterea rapida a parului dar si pentru indesirea si fortificarea firului de par.Iti trebuie: 1 lingura de ulei de ricin
1 galbenus de ou
2 linguri de zeama de lamaie
1 lingura de ulei de maslinde.
Daca vrei poti sa iti pui si o fiola de vit "A" uleioasa Si vit "E". Asa nu este neaparat. Si stai cu masca 2 ore cu masca. Sa stii ca ajuta foarte foarte mult. Iti urez succes. Pupici

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nimic greșit dacă ai pus și ulei de măsline.
Pa, pa.

| Roxanna197a a răspuns:

Poti sa pui ulei de masline(e foarte bun)