| AuricaMircica155 a întrebat:

A facut cineva cursuri pe platforma online CAMPSTER? Se ofera certificat cand finalizezi cursul? Am vazut ca sunt destul de ieftine si daca ar da si diploma ceva ar fi super...

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Daca, chiar invata programare, NIMANUI NU II PASA CE HARTIE ARE
atat timp cat da test la interviul de angajare si e clar ca stie, cererea de programatori e asa de mare ca o sa ii doara in pix de studiile lui

@AuricaMircica155 IT-ul in general, nu numai programarea, e foarte diferit de alte slujbe, la modul ca studiile conteaza numai daca ai 12 clase ca sa te poata incadra la fortele de munca, in rest conteaza numai ce stii, ce poti, NU ce hartie ai

totusi, daca tot ai intrebat, pot sa iti dau un sfat real, cursurile de programare NU MERITA BANII, pentru ca sunt doua argumente contra care dovedesc absolut, absolut:

2. e plin google/utube, etc. pana la refuz cu tutoriale gratis, tot ce trebuie sa ai e pct 1.

1. IN PRIMUL RAND, programarea e un talent, oricat ai invata, daca nu ai talent deloc o sa iasa praful de pe toba, si am avut o prietena care a incercat sa invete programare web, si venea la mine ca nu intelegea o iota, ea neavand nici in clin nici pe maneca cu IT-ul in nici un fel, asa ca s-a lasat pagubasa si a plecat in Anglia la ingrijit de batrani

asa ca mai bine te apuci si incerci sa vezi cat te duce mintea, pe gratis, nu sa arunci cu banii la o firma care exact asta exploateaza ca sa faca bani NEMERITATI: e cerere mare si oamenii nu isi dau seama ca pot urma cursul PLATIT si sa ramana cu absolut nimic

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Or fi dar ma indoiesc ca diploma e recunoscuta la noi. Probabil la privat daca ai noroc.