| username2468 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Dacă cineva, la vârsta de 21 de ani începe seralul fiindcă nu a continuat școala din clasa a opta, e târziu pentru acea persoană pentru a se face ceva în viață? Adică să aibă un serviciu etc

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este târziu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Glumesti? Sunt oameni care la 50 ani au devenit faimosi, care si-au descoperit talente, care s-au inscris la facultate, care s-au reprofilat, care si-au descoperit menirea etc

| Speranta12 a răspuns:

Nu e tarziu, apuca-te si citeste si in timpul liber. Cel mai mult conteaza sa stii matematica. In rest, mai merge si asa si-asa, dar macar bazele matematicii sa le ai bine stabilite, ca sa ai un job decent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e târziu, mai bine mai târziu decât niciodată se fac 3 ani de seral și poate munci în același timp part Time sunt și persoane de 50 de ani care sunt la seral fără o diploma de studii medii e destul de dificil sa îți găsești de lucru

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i tarziu!
Poti sa-ti termini liceul, sustinand BAC-ul si la 40 de ani.
Esti inca destul de tanara si ai posibilitatea sa faci chiar si o facultate daca vrei, dupa ce termini liceul la seral si iei BAC-ul, totul depinzand de tine si de vointa ta!

| siriusblack98 a răspuns:

Nu este deloc tarziu.Vezi doar ca atat la seral cat si la frecventa redusa ca sa termini liceul incepand din clasa a 9-a se fac 5 ani, nu 4 ca la zi.Si iti sugerez sa te inscrii la F.R nu la seral.La seral te duci in principiu zi de zi (se incep cursurile in jur de ora 16:00-17:00) iar la F.R doar in weekend si nu in fiecare weekend.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se fac 5 ani la seral nu 3 daca ea nu a facut nici o clasa de liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Da man asa e my mistake, într-adevăr 5 ani se fac