| Cristinnah a întrebat:

Are cineva mai multe informatii despre programul "work&travel"? Cum e cu transportul, si toate alea?

4 răspunsuri:
| Jeezy a răspuns:

Depinde de foarte multe chestii.:Eu am fost de 2 ori

| Jeezy a răspuns:

Ce agentie? In ce zona? Raspusul depinde de foarte multe variabilebig grin

| Cristinnah explică (pentru Jeezy):

Pai eu am gasit informatii despre work&travel USA, dar nu stiu nimic concret. Vreau doar sa inteleg ce e acest program, si cine poate beneficia. Eu sunt in ultimul an de liceu si am vrut sa ma interesez de pe acum, mentionez ca voi merge la Cluj la facultate ( daca conteaza si orasul)

| Jeezy a răspuns (pentru Cristinnah):

Conteaza si orasul cand vine vorba de agentii. unele agentii daca nu gresesc sunt unele agentii doar in anumite orase.
Treaba e in felul urmator:
Angajatorii depun posturile disponibile pentru studenti catre anumite agentii americane care colaboreaza cu agentiile romanesti (student travel, us travel American experience, etc)
Vezi ce joburi iti plac si in functie de locatie si aplici pentru ele.Agentia din Romania te ajuta ft mult nu e greu. Dupa ce ai obtinut jobul te programeaza la viza(mergi la Bucuresti la ambasada). Trebuie sa ai cat mai putine restante... daca esti cat de cat ok primesti visa 95%. Dupa ce ai luat visa...vacanta placuta
Toata treaba asta costa aprox 3500-4000$ in cel mai rau caz se poate si mai ieftin in functie de agentii.
Daca nu ai banii astia poti face un imprumut la BRD si ai dobanda undeva la 100$ daca nu gresesc pe toate cele 3 luni ( nu sunt sigur Eu nu am facut imprumut)

Cam asta ar fi pe scurt...detalii sunt multe dar cam greu sa le scriu aicilaughing)

Bafta