| Mirelacristina a întrebat:

As dori o parere despre facultatea de inginerie electrica, din cadrul politehnicii. Te poti angaja inca din timpul facultatii?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti angaja daca gasesti ceva de necalificat, ca pozitie de inginer nu iti va da nimeni, iar la terminarea facultatii, nu se dau posturi de munca.
Oricum, iti va fi foarte greu sa mergi zilnic la facultate si sa mergi seara la munca, dar daca tu consideri ca faci fata, atunci cauat-ti.
Sansele sa gasesti de munca in domeniu, dupa terminarea facultatii sunt minime. Dar procedezi asa cum vor proceda toti, iti depui CV-ul la cat mai multe agentii de recrutare a foreti de munca si astepti sa fii chemata la interviu, sau la concurs, cand apare cate o pozitie vacanta.

| sierra1 a răspuns:

Normal că poți dar nu pe poziție de inginer. Numai cine nu caută nu găsește