| roberta7087 a întrebat:

La ce se da admitere la Facultatea de Inginerie Electrica Bucurestui (In cadrul Politehnicii )

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Matematica si fizica. Practic, tu dai admitere ca sa intri la Politehnica, apoi, in functie de note, iti alegi facultatea.

| anamariarot a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am avut colegi care au optat pentru inginerie medicală din cadrul UPB și au dat admitere la chimie și matematică, deci întâi îți alegi facultatea și apoi susții admiterea.

| Gabrriell a răspuns:

Sau nu! S-ar putea sa fie admitere de dosare! Adica in functie de media de la bac!