| Denisa0954 a întrebat:

Buna!
Am nevoie, daca stie cineva mai multe despre profesia de asistent medical militar. Mai exact, ce trebuie sa faci ca sa fii asistent medical militar, ce faci si unde lucrezi ca asistent medical militar sau orice alte informatii despre acest domeniu sunt bine venite? Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lucrezi la un spital militar sau la un cabinet medical din cadrul unei unități miltare. În teatre de război, însoțești batalionul și dai asistență sanitară celor răniți, sau în cadrul unei misiuni umanitare a armatei române.