| RamonaPopa a întrebat:

Bună! Anul acesta voi termina Facultatea de Teologie Didactică. Unde mă pot angaja în afară de domneniul pe care mă specializez? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Fabrici, call centere daca stii vreo limba, poate la ceva magazine. In principiu oricunde nu e nevoie de studii superioare.

Cred ca cea mai buna sansa a ta e sa gasesti ceva job la o parohie, nu-s sigur dar trebuie sa aiba niste posturi de suport. La fel de probabil e sa fie date super pe pile deci na, vezi tu.

| NLS a răspuns:

De ce nu doresti sa lucrezi in domeniu, daca ai ales calea aceasta?

in principiu, raman variantele fara studii superioare:
singurul lor ce imi vine in minte si are oarecum legatura cu acest domeniu, e vanzatoare la magazinul Mitropoliei, ceva de genul acesta, un magazin cu obiecte de cult/librarie crestina.

Sau orice librarie/papetarie, desi... cam tot ce se mai intampla acum, are loc in online.

Daca ati studiat greaca, si o stapanesti bine, incearca sa gasesti un job la un Call Center in directia asta.

| krypton1234 a răspuns:

Aproape oriunde poti dar daca vrei sa urci mai sus iti trebuie experienta si o sa urci usor ca ai facultate in ziua de azi degeaba esti destept daca n ai facultate...