| Ali19 a întrebat:

Bună, ce jobu-uri sau locuri de muncă în domeniul artelor plastice există? De la lucru manual până la programe editare grafică pe calculator. Dau fundă.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Designer la o firmă de publicitate, la o fabrică de textile, la orice companie care crează produse. în arhitectură, amenajări interioare, în publicitate.
Aceasta este firma fiului meu creată împreună cu un coleg arhitect, când au terminat facultatea. Este de profesie designer, a terminat UAD Cluj, arte plastice, secția designer.
https://trans-form.ro/