| AmNa18 a întrebat:

Ce sfaturi i-ați oferi unei persoane care urmează să înceapă meseria de casier?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Sa numere cu atentie banii de fiecare data si cand primeste, cand da restul, cand ia casa, cand da casa (cand intrii in tura si cand iesi, trebuie sa fie bani in casa ca sa poti sa dai rest, si sunt numarati cu martor si cu semnatura)

si sa fie atenta ce tigari/bautura da la clienti (la Mega Image si tigarile si bautura tarie le iei NUMAI de la casiera)

in rest, sa vorbeasca frumos, sa zambeasca, etc. DAR SA FIE ATENTA

4 răspunsuri:
| Numeexistent5 a răspuns:

Bafta la cat mai putine injuraturi

| Sofer a răspuns:

Sa fie atent/a cu banii.

Bula
| Bula a răspuns:

Sa fie foarte atenta la numararea banilor:
- bancnotele se lipesc usor
- unele titluri de bancnote se confunda usor (mai ales cele de 50 si 200 lei)
- sa numere de 2 ori banii, mai ales daca e vorba de sume mai mari!

| Elelei a răspuns:

Si peste toate, sa nu se "imprumute" cu bani din casierie. Ca e greu de pus la loc.