| george_1720 a întrebat:

Buna cine stie cum sa ajung pe tarim american adica in america daca nu am pe nimeni acolo?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum sa ajungi in America:
1.Student
2. Excursie
3. Familie
4.Munca (aici ai 4 sub-categorii)
5.Bani
6.Alte metode pentru a obtine viza:

Participi, castigi si te accepta ambasada la Loteria Vizelor (Diversity Visa). Obtii viza de imigrant (Green card).

Ceri azil politic sau statut de refugiat. Nu se mai acorda din '90 pentru Romania pentru ca suntem o tara libera.

Ajuti statul american sa investigheze infractiuni si activitati teroriste ca spalarea de bani si crima organizata. S visa.

Congresul American voteaza un "private bill" cu o lege care se aplica special numai la cazul tau.
...si mai citeste in detaliu aici http://www.wtusa.ro/......in_america

| заяизмск a răspuns:

De ce vrei sa mergi acolo?
Adica sunt niste inculti, debravati, grasi, nesimtiti, laudarosi etc.
In fine, nu este numai America in lumea asta.Eu am fost acolo si nu este mare chestie. E naspa.Este multa adunatura.Nici nu se compara cu Paris sau Londra.Sti,persoanele care nu ies mult din casa au impresia ca in America este,(nu stiu ca eu m-am plimbat comparativ cu altii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Maroussia...ma faci sa rad! Pai daca ai fost in America si nu ai ramas placut surprinsa cu nimic,sincer, mi-e mila de tine. Culmea e ca ajung sa iasa cei care nu stiu cum sa se bucure de asta. Si eu sunt umblat prin lume, insa in America nu am ajuns inca. O sa iti povestesc ce am vazut interesant, daca ajung happy