| saresipiper a întrebat:

Cunoasteti vreo modalitate de a lucra online? Ce job-uri imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| neludana2000 a răspuns:

448 Locuri de Munca (joburi) pentru acasa în Romania - 2021 ...www.jobradar24.ro › locuri-de-munca › acasa
Vezi toate locurile de munca (joburile) pentru acasa în Romania in acest moment. Intra sa le vezi si aplica imediat. _____Urgent! Locuri de muncă: Lucru de acasa - Ianuarie 2021 ...ro.jooble.org › Locuri de muncă › Lucru de acasa
Oferte noi pe post de Lucru de acasa. Angajatori de top. Un mod confortabil, gratuit și rapid de a-ți găsi job-ul printre cele 16.800+ oferte recente din România

36 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Frank51 a răspuns:

Sa îți vinzi serviciile pe un site de freelancing gen freelancer.

| Anonimboy17year a răspuns (pentru Frank51):

Zii direct vidochat...

| Anonimboy17year a răspuns (pentru Frank51):

Videochat*

| DonEduardo a răspuns:

Programator.

| troleibuz a răspuns:

Nu. Daca aveai anumite aptitudini, stiai deja ca poti face bani din asta online. Nu are rost sa te amagesti.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Nu neaparat, putea pur si simplu sa se hotarasca acum sa faca asta, si pana acum sa fi avut job normal, nu se stie. Sau poate a ramas acum fara munca.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Poate sa se hotarasca linistit/a daca stie sa faca ceva. Dar daca muncea sau stia sa faca ceva anume cred ca suna altfel intrebarea. O interesa un job anume sau mai multe... nu ce joburi. Eu degeaba ii spun ca poate sa faca bani din programare daca nu stie programare.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

Ma intereseaza mai multe job-uri, da! Lasa aerele de superioritate si fa-te util daca tot imi scrii, ca nu ma intereseaza concluzia ta subiectiva despre mine, cine esti tu sa imi vorbesti de sus?
Hai pa.

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Ai idee cate joburi exista? Numeste un domeniu macar.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

Asta iti cer eu tie, desteptule!rolling on the floor
Vad ca aceeasi intrebare o ai si tu, lasa-i pe altii sa raspunda ca esti intrigant pe aici vad!

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Habar nu ai, in traducere.

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Vrei sa te plateasca cineva sa stai degeaba? Incearca Onlyfans. Dar nici macar acolo nu e usor. Trebuie sa ai deja o comunitate formata. Sa fii populara. Succes.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

rolling on the floor cu asta te ocupi tu, bine ca stim. Multumesc, bafta la...comunitate!laughing
Ps: eu caut job-uri serioase, am standarde, drept urmare am multumit celor ce mi-au raspuns la subiect, fara divagatii!
Succes pe platforma!

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Studiez Dreptul, nu am nevoie. Nu inteleg de ce te ataci. Job-uri serioase in online poti sa cauti cat vrei. Gasesti oricum doar cand stii sa faci ceva serios. Cred ca nu ai inteles la ce m-am referit in niciun raspuns de mai sus. De asta am zis sa nu te amagesti. In afara de reprezentant Oriflame nu ai ce face fara aptitudini.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

Atunci mai studiaza fratele meu, ca intre noi sunt 2 biblioteci universitare, te-ai ambalat tu cu studiile dar eu am terminat deja 2 facultati...la stat! ..in online e o plaja vasta, am intrebat ca tot omul, ma astept la solutii fiindca acum totul a trecut in online de ceva vreme.
Bafta la drept, eu l-am terminat, daca chiar iti place, poti avea rezultate frumoase.

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Atunci de ce iti este atat de greu sa zici in ce domeniu vrei sa activezi? Doua facultati, si nimic? Nicio aptitudine? Pana la urma despre asta vorbeam. De asta te-au si intrebat colegii mai sus ce stii sa faci. Daca ziceai un domeniu anume, iti dadeam variante.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

Nu conteaza domeniul, ma pretez la orice, multitasking, multilateral dezvoltat! Napoleon stia sa faca 7 treburi odata! Pe bune? Lui ce-i ziceai? Tot asa il luai?
Time is money, de atunci imi scriai 40 site-uri care ofera job-uri..pana la urma asta cautam.
Lasa colegii de sus ca ai intrat in contradictie si cu ei! Eu nu vreau sa ma contrazic cu nimeni. Spui de facultati si nici o abilitate...ok, ce sa mai zic. Tu vezi de scoala si dupa ce termini, o sa intelegi ca nu doar abilitățile conteaza, asa credeam si eu ca de asta am facut atatea scoli si uite, ma reprofilezca na, asa sunt vremurile, orice inveti din mers!

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Napoleon nu ar sta pe TPU cu 2 facultati cautand job-uri si punand intrebari despre baieti cu igiena precara.
Multitaskingul nu e apreciat pe piata muncii.

| saresipiper explică (pentru troleibuz):

Facultatea nu te-a ajutat sa-ti dai seama ca suntem mai multi care scriem de pe acest cont rolling on the floor
Ce zodie esti? Iti place sa bati apa in piua si esti dornic de intrigi....hmmm...fecioara?

| troleibuz a răspuns (pentru saresipiper):

Capricorn. Incearca sa faci si Psihologia. Poate aia o sa te ajute sa afli ce vrei de la viata pentru ca e destul de evident de ce nu profesezi. Time is money. Nu mai pierde vremea pe TPU la 1 noaptea si invata un skill.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Nu cred, eu cred ca a intrebat de orice job ca sa aleaga din ele ce ar putea sa faca, ca poti sa poti sa faci mai multe job-uri. Plus ca unele nu necesita asa o mare pregatire, depinde de job.
Asa cum poti avea pregatire in mai multe.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Unele, care sunt foarte putine pentru ca daca ar fi asa usor sa gasesti ceva serios online ar lucra toata lumea de acasa fara nicio pregatire.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Asta nu stiu ce si cum amanunte, eu am zis asa in mare cum ar putea fi.
Cand ai o pregatire intr-un domeniu sau cand vrei sa aplici pe ce esti pregatit zici "mesaria x o pot face online? Unde pot afla?". Eu cred ca la asta te referi tu.

Cand nu te intereseaza ce job e, zici cum ar veni care-s alea, ca oricum nu conteaza, si inseamna ca esti dispus sa lucrezi si la altele unde nu ai asa pregatire.

Poate ca pe specializarea ta nu exista online, ai pierdut munca si atunci excluzi posibilitatea jobului conform pregatirii.
Si de aia intrebi "care joburi" sa zicem.

Dar sigur, daca-s din aia care fac dreptul sau ce or face si n-au unde lucra conform pregatirii, normal ca ar face orice se nimereste ca n-au incotro.
Am auzit ca multe vanzatoare din Unirii sau alte magazine aveau ASE sau dreptul facut, dar nu stiu daca e chiar asa, n-am verificat.

| saresipiper explică (pentru Mosotti):

Lasa-l ca el da sfaturi la toti, nu vezi?rolling on the floor mai recomanda si psihologia pe care culmea, am facut-orolling on the floor
Asta e diferenta intre oamenii ca el care sunt aici doar pentru a-i critica pe altii si restul.
Ti-ai dat seama perfect de ce am pus intrebarea, era firesc... ca tot vorbea el de psihologie, trebuia sa se prindalaughing
Multumesc mult de raspuns!

| Mosotti a răspuns (pentru saresipiper):

Acuma na, fiecare cu parerile lui, fiecare are dreptul la o parere.

Era bine daca ai facut specializarea 2 ani dupa master la psihologie sa fi psiholog, se iau bani multi, dar sa ai clienti.

| saresipiper explică (pentru Mosotti):

Sa nu ma pun eu sa-i fac o diagnoza ca nu mai termina dreptul..cand esti asa pornit pe oameni care nu ti-au facut nimic, nu te mai repara 5 doctori.
Eram sigur ca e zodie de pamant...
In fine

| Mosotti a răspuns (pentru saresipiper):

Cu zodiile e cam adevarat ca am verificat si da in realitate, cunosc 5 capricorni si toti sunt la fel de rai la suprafata, dar au suflet bun daca reusesti sa le intri la suflet!

| saresipiper explică (pentru Mosotti):

Nu merita efortul rolling on the floor cunosc si eu, culmea, ma apreciaza si au vrut mereu sa ne cunoastem mai bine, dar nu imi plac ei ca si caracter..prieteni si atat.

| Mosotti a răspuns (pentru saresipiper):

Varsatorii sunt okey am auzit, nu sunt la suprafata cum sunt adica nasoi.
Caracterul la capricorni e cam prost, toti cinci pe care-i stiu sunt asa, desi nu-s rude si nimic.

| saresipiper explică (pentru Mosotti):

Eu dun ce am vazut m-am inteles bine cu varsatori dar sunt f aroganti si ingamfati..si le place sa ironizeze.

| Mosotti a răspuns (pentru saresipiper):

Nu toti sunt asa!

| KR0NSTADT a răspuns:

Ce aptitudini ai?

| saresipiper explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile utile, v-as oferi funda tuturor daca as putea!

| Anonimboy17year a răspuns:

Cati ani ai?

| catalin1625 a răspuns:

Salut! Ai aici o listă de job-uri:
https://bit.ly/2Xdayjo