| Vasilescu9898 a întrebat:

Bună, dacă am facultate de inginerie, terminată și vreau sa dau la pompieri la subofiteri și dupa vreau sa avansez se echivalează studiile cumva? La ofiteri la pompieri faci tot inginerie la facultate și e tot de 4 ani!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Trebuie sa parcurgi cursurile de specializare specific pompierilor, dupa care se poate echivala diploma de facultate (daca ai pregatire in ramura necesara).

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca este vreun ofiter de la pompieri aici, de aceea te sfatuiesc sa te interesezi direct la scoala de subofiteri pompieri, din localitatea ta au cea mai apropiata.

| sierra1 a răspuns:

Dacă cineva "acolo sus" te iubește (dar nu oricum ci tare-tare), s-ar putea intâmpla asta

| Mirel4412 a răspuns:

Din cate stiu, daca vrei sa avansezi in grad la ISU iti trebuie facultatea de drept, daca esti ofiter de obicei esti la birou, nu esti "pe teren".