| MILaurentiu999 a întrebat:

este adevarat ca in scolile militare poti face scoala de soferi gratis? Eu vreau sa dau la pompieri (ofiteri sau subofiteri). M-ar ajuta daca puteti sa-mi mai dati alte informatii, precum cat dureaza sa o termini sau cu cine faci scoala, politie sau cu militarii din scoala respectiva.

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Salut!

Nu exista un act normativ sau o dispozitie care sa reglementeze acest lucru. Ce stiu sigur, in cadrul.scolilor mitare beneficiezi gratuit de uniforme, cazare si posibil reduceri la cantina

| ABCD122 a răspuns:

Este adevarat.
Nu stiu mai multe informatii. happy