| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Cati ani trebuie sa faci canto ca sa devii cântăreața? Dau funda happy

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între 0 și toată viața. Sunt "cântăreți" care nu știu să cânte și oameni care fac canto de zeci de ani și sunt doar niște anonimi care cântă-n duș. Ține de noroc și momentul potrivit, alături de un strop de talent.

| aleee5262 a răspuns:

Ore de canto, multa munca, si cand esti destul de avansata poti sa iti faci propriile melodii si asa vei fi mai cunoscuta cu timpul. Răbdare doar

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei asta. Să cânți acasă sau pe primele scene ale lumii. Câte ore pe zi, câți ani, la câte trebuie să renunți ca să ajungi o voce? Dacă îți spun 10 este bine? Mai vrei sau ai renunțat deja?

| Denisaaa08 explică (pentru sadrian46):

Am 13 ani. Da, vreau sa ajung pe scenele lumii. Si nu, nu am renunțat.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu exista un numar precis. Sunt unii care in viata lor nu au facut canto, insa au avut un succes rasunator si sunt altii care au facut canto ani la rand, poate chiar decenii si nici macar nu le stii numele.

| romeo78 a răspuns:

Zero ani. Trebuie să te naști cu talent, voce. Plus, trebuie să participi la multe concursuri de tinere talente.
Dar, trebuie un liceu de muzică, conservatorul și mult noroc.

| Denisaaa08 explică (pentru romeo78):

Pai eu știam ca trebuie sa faci canto ca se devii cântăreț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana ajungi sa canti corect. Depinde de tine cat de repede inveti, iti poate lua 5 ani, 6 ani, 7 ani etc.

| romeo78 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Cineva aici a scris corect: poți face canto o viață, dar pe scenă ești "tufă de Veneția".
Nu este de ajuns doar pregătirea muzicală, e nevoie și de talent, voință.

| johnnny123 a răspuns:

Ce inseamna pentru tine "sa devii cantareata"?

| darrio2007 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Apuca-te de treaba, ca ai pus atatea intrebari pe aceasta tema, ca ai sa imbatranesti pana vei ajunge pe scenele lumii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Ai o profesoară de muzică? Începe să exersezi cu ea, de acum.

| Denisaaa08 explică (pentru darrio2007):

1. M-am apucat
2. Nu înțeleg care e problema ta ca eu am pus atâtea întrebări pe tema asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denisaaa08):

Esti plictisitoare.

| Lukasssz a răspuns:

Stiu cazuri in care omul practic nu are voce deloc, dar hey e "cantaret", "celebritate", cu toate ca nu merita unde se afla el acum, fiind altii muuuuult mai talentati ca el dar canta in fata oglinzii sau in dus.(acest "cantaret" fiind cunoscut in toata lumea nu doar la noi in Romania)

| Violeta1432 a răspuns:

Nu e necesar doar trebuie sa cânti la concursuri pentru experiență pe scene evenimente lansezi și piese pe YouTube etc.