| C3R1 a întrebat:

daca vrei sa faci un film (poti alege si tu genul sau doar scenaristul)?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cine e la comanda, ca director producator sau cum se zice poate sa aleaga tot scenariul si cum se desfasoara activitatea in film, echipa care ajuta pentru filmare machiaj etc - ajuta cum poate

| Jokers666 a răspuns:

Pai daca e filmul tau poti sa alegi tu genul acum depinde ce film faci

| InvatamProgramare a răspuns:

La un film, in general, lucreaza cateva zeci de oameni (spre sute). Iar partea cu alesul tine mai mult de regizor si scenarist, dar daca ai suficienti bani in buzunar poti alege.

| Anonim53220 a răspuns:

Prost pusa intrebarea....cand vorbesti de productia unui film sunt atat de multr chestii de luat in vedere, si intrebarea ta nu prea are sens. Daca vrei sa faci un film, logic, daca il faci tu, alegi

| JicaContra a răspuns:

Scenaristul NU alege nici un gen, ci producatorul, daca tu esti producatorul, TU ALEGI, iar scenaristul care e platit face, ce i se cere

daca tu te-ai duce la croitor sa iti faci un costum iar croitorul iti face un tricou, ca asa vrea el, ce faci? il mai platesti?