| Luciana2000 a întrebat:

Buna ziua! Sunt o adolescenta de clasa a 8a si m-ar interesa liceul militar. Sunt pasionata de chimie si biologie, sunt ok la fizic si m-ar interesa cariera de medic militar. Cei care stiu cu ce se mananca, imi puteti descrie va rog aceasta cariera, dar si liceul militar mai in detaliu? Este adevarat ca nu ai deloc timp liber in cadrul colegiului militar? Materiile cum sunt? Ce se face mai exact acolo? Bacul din ce se da?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vrei acolo? vezi aici:

http://www.colmil-mv.ro/admitere.htm

e liceu de mate-info și militar deci...

| mgtow a răspuns:

Iesi la pensie cand faci 40 ca militar, chirie platita de MAI si reducere la toale. E viata buna mergi pe cariera militareasca

| Eireann a răspuns:

Poti sa faci medicina militara si fara sa faci liceul militar.