| Biorinil112 a întrebat:

Buna ziua, daca eu vrea foarte mult sa termin liceul militar dar vrea sa ma duc spre cariera de politie se poate? Sau pot ramane doar in cadrul armatei?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar pentru o scoala de politie este mai bine sa urmezi liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale.

| Davinna a răspuns:

Daca vrei sa urmezi cursurile Academiei de Politie, nu are niciun rost sa urmezi cursurile unui liceu militar! Iti vei face viata grea singur!

Politia Romana nu mai este institutie militara!