| Megas a întrebat:

Canada sau Australia? ce tara ati alege pentru a emigra, si de ce?

9 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Fara nici o indoiala Australia.
De ce? Pentru ca este o tara minunata, cu peisaje extraordinare si fara violenta, ceea ce este cel mai important.Chiar daca acolo se gasesc cele mai multe specii de animale veninoase....as da orice sa pot ajunge acolo si sa am un loc de munca!

| Stresanta a răspuns:

Australia, are o economie mult mai buna.

| Buresbista123 a răspuns:

Depinde ce clima iti place, ce interese ai, ce sporturi iti plac etc adica e foarte greu sa te decizi, la ei de ex in Australia acum e iarna ei au craciunul vara...

| nextmt a răspuns:

Australia, pentru ca e una dintre cele mai stabile tari de pe planeta, cu o economie foarte bine pusa la punct din toate punctele de vedere.

| ZEUL00 a răspuns:

Fara nici o indoiala Australia.De ce? Pentru ca este o tara minunata, cu peisaje extraordinare si fara violenta, ceea ce este cel mai important.Chiar daca acolo se gasesc cele mai multe specii de animale veninoase....as da orice sa pot ajunge acolo si sa am un loc de munca! Si munca mea ar fi sa fiu zoolog ca,, Frati Kratt in salbaticie'' sa calatoresc in toata lumea sa pot folosi puterile animalelor.Ce-as vrea sa fi ca-n desenele,, Cu frati Kratt in salbaticie.''

| hummmer a răspuns:

Canada.
Frig,criminalitate ioc,tarlaua mare,nu tu scorpioni,păienjeni, şerpi sau alte veninoase ca-n Aust. Peşte la greu, vânat la fel. Civilizaţie, respect, la graniţă cu USA şi frig.

| kzd a răspuns:

Canada. Unchiul meu este acolo de 5 ani si o duce foarte bine, lucereaza al un spital si are salariul de 2000 de dolari pe luna si sotia lui tot asa ca programator. Am fost si eu in vacanta acolo si mi-a placut mult. pace

| MissPinkPurple a răspuns:

Canada pentru ca este la granita cu usa care este tara tuturor posibilitatilor si pentru ca eu vreau sa plec in usa

| Mosoglu_Vladimir_1981 a răspuns:

Unele curiozitati despre Australia, pentru info, http://inbors.com/curiozitati-despre-australia/