| IvanovVictor a întrebat:

Cat costa sa devii marinar? Ce universitati trebuie sa absolvi? Cat dureaza absolvirea acestor universitati?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Universitatea Maritimă Constanţa sau Academia Navală Mircea cel Bătrân

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa absolvi scoala gimnaziala. Dar cand scrii "absolvesti" eu nu te-as lasa sa absolvi. Apoi trebuie sa urmezi o facultate a universitatii de la Constanta (civila sau militara). Durata? Cauta pe internet si vei afla: http://bit.ly/2IDdCOR