| vali_2088 a întrebat:

Eu vreau sa devin pilot pe aeronave civile si as avea si eu cateva intrebari. Ce trebuie sa fac, unde trebuie sa ma interesez, cat dureaza cursul de formare pentru piloti, cat ma costa, daca dupa absolvirea cursului imi este asigurat locul de munca? Eu momentan lucrez in aviatia militara si sincer chiar imi place la nebunie, dar am inteles ca in aviatia civila se castiga mai binisor.Indrumati-ma...va rog! Multumesc.

1 răspuns:
| NOC a răspuns:

In primul rand, trebuie sa scoata locuri Scoala Superioara de Aviatie Civila (www.aviationacademy.ro).

Nu imi aduc aminte cat dureaza cursul, insa afli tot ceea ce ai nevoie pe forumul Hangar Talk Romania. S-au dezbatut n subiecte, incepand de la vizita medicala, pana la probele scrise si dupa.

Numai bine si succes!