| DonEduardo a întrebat:

Ce facultate fac profesorii de educatie tehnologica?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu există o facultate anume pentru acest obiect!
De regulă educația tehnologică o predau absolvenți de inginerie, agronomi, etc. Cei care nu și-au găsit de lucru în economie/industrie (nu sunt capabili sau nu au chef să-și rupă spinarea) și-au găsit un loc călduț în învățământ.

Potrivit proiectelor de plan - cadru pentru înățământul gimnazial acest obiect va fi eliminat din orarul elevilor!

| ReZiSTorr a răspuns:

Politehnica in general

| Frank51 a răspuns:

Fac doar modulul psihopedagogic care durează 3 ani și poate fi făcut în paralel cu facultatea de Inginerie.

| T0T a răspuns:

Orice legat de inginerie. Majoritatea sunt ingineri.