NOname
| NOname a întrebat:

Ce facultăţi din România, după părerea voastră, sunt cele mai căutate şi după absolvirea cărora dintre ele găseşti cel mai uşor un loc de muncă?
Iar mai pe scurt: care sunt cele mai tari facultăţi, din toate punctele de vedere?

P. S. Postată la rugămintea unui prieten, care are nevoie de îndrumarea voastră. Vă mulţumesc anticipat pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereste-l de universitatea Spiru Haret. In rest, poate sa aleaga orice si sa urmeze dreptul daca vrea sa iasa avocat sau notar, sunt cele mai banoase meserii de departe. Mai poate opta pentru automatica, medicina, stomatologie sau arhitectura, sunt meserii banoase si cautate dar... afara, nu aici. In rest, nu vad in ce domeniu mai poate profesa, sa fie si bine platit.

Alte răspunsuri