| anonim_4396 a întrebat:

Care facultati sunt cele mai cautate? dar ce locuri de munca sunt cele mai cautate?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Un top 10 al celor mai căutate facultăţi din Bucureşti arată astfel:

1. Geografie (Universitatea Bucureşti): 8, 66 candidaţi pe loc

2. Limbi şi Literaturi Străine (Universitatea Bucureşti): 7, 58 pe loc

3. Cibernetică - Informatică economică (ASE Bucureşti): 7, 47 pe loc

4. Administraţie şi Afaceri - Administrarea afacerilor (Universitatea Bucureşti): 6, 69 pe loc

5. Cibernetică - Cibernetică economică (ASE Bucureşti): 6, 56 pe loc

6. Inginerie Medicală (Universitatea Politehnica Bucureşti): 6, 5 pe loc

7. Management (SNSPA): 5 pe loc

8. Biologie (Universitatea Bucureşti): 4, 7 pe loc

9. Drept (Universitatea Bucureşti): 4, 65 pe loc

10. Antreprenoriat, Ingineria şi Managementul Afacerilor (Universitatea Politehnica Bucureşti): 4, 6 pe loc
http://www.mediafax.ro/......e-12954108

| Karmesytta a răspuns:

Pai facultatile cele mai cautate sunt cele de ASE, de medicina si farmacie si de drept.Cel mai bun salariu se primeste in domeniul informaticii, expertii IT.