| Joker3134 a întrebat:

Ce părere aveți de academia de politie? Admiterea nu e exagerat de grea doar la istorie,salariu bun, serviciu stabil, pensie buna.

Răspuns Câştigător
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

La suprafata, admiterea nu poate parea asa de grea, insa este ideea ca pe un loc se bat 5-6 candidati. Competitia a fost asa de dificila anul trecut incat unii chiar si cu note de 9 si ceva tot nu au intrat. Insa da, domeniul este unul vast, ai multe drumuri deschise, te poti reprofila pe parcurs in alte departamente, salariul este bun, ai stabilitate, ai posibilitatea de a iesi la pensie la 45 de ani.

Acum, pe o nota ceva mai personala, probabil ca m-as simti restrans de domeniul asta, pentru ca greu te poti reprofila pe cu totul altceva daca te gandesti ca nu e de tine, insa ca si stabilitate si bani este perfect.

Succes!