| MARIAIOANA23112003 a întrebat:

Ce profil trebuie să urmez la liceu pentru a ajunge la criminalistică?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Liceul nu contează în ecuația așta ci doar ce școală faci după

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca vrei criminalistica dupa, alege stiintele naturii, avand in vedere ca vei preleva probe biologice si probabil vei lucra cu ceva substante.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are mare importanta profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere in Academia de Politie. Totusi te-ar ajuta putin un profil de filologie sau stiinte sociale (pentru admitere) sau stiinte ale naturii.
Vezi detalii si aici:
http://www.criminalistic.ro/vreau-sa-devin-criminalist/

| Cezar_Demidov_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa ai un profil anume. Poti merge la criminalistica cu orice profil ai avea chimie-bio, filologie sau mate-info.